YÜZ YOGASI

Yüz yogası doğal olark yüzümüzü germemize ve kırışıklıklardan kurtulmamıza yarıyor.Basit bir ilke üzerine kurulu,yüz kaslarımızın vucudumuzun diğer bölgelerindeki kaslardan bir farkı yok kaslarımızı yeterli derecede çalıştırmazsak bu kaslar zayıflıyor ve gevşiyor sonuç olarak da sarkıyor.Daha sağlıklı,zinde ve güzel kalmak için yüz kaslarımızı da hareket ettirmeli esnetmelive kasmalıyız.Yüz jimnastikleri ve yüz masajları gerçekten fayda sağlıyor ,ben de bir süredir yüz yogası uyguluyorum ve sonuçlar gerçektende umduğumdan da iyi.Yapılması son derece basit olan bu hareketleri öğrenmek için biyerlere gitmenize de gerek yok.

Ben Annelise Hagen'in ve Tanaka'nın yüz masajlarını uyguluyorum ve çok memnunum.Göz kırışıklıkları için buradaki videoyu kullanabilirsiniz.Alın kırışıklıkları için buradakini,boynumuzu sıkılaştırmak için buradakini,Yanaklarımızı sıkılaştırmak için buradakini ve son olarak dudaklarımız içinde buradaki uygulamayı yapabilirsiniz.yüz masajı için ise tavsiyem Tanaka 'nın masajıdır.Onu öğrenmek içinse buradaki linke bakabilirsiniz.masaj ve yüz yogasını hergün düzenli uygulamanızı tavsiye ederim 15 günde harika sonuçlar almaya başlayacaksınız emin olun.

5 yorum:

Adsız dedi ki...

Hello. And Bye. Thank you very much.

Mara dedi ki...

Merhaba, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Siz de masaj konusunda uzman olduğunuz için, benim de son günlerde keşfettiğim bu Tanaka masajının en doğru nasıl yapılması gerektiği hakkında biraz bilgi rica edecektim.. Daha iki kere yapmama rağmen çok etkisini gördüm ancak uzun süreli olarak yanlış yapılırsa acaba yarardan çok zararı olabilir mi diye çekiniyorum... En basitinden, bizlere yıllarca bir krem sürerken bile hep yukarı doğru masaj yaparak kremi yedirmemiz gerektiği söylendi ancak bu Tanaka masajında hareketler hep aşağıya doğru, sürekli yüzü bu şekilde aşağıya doğru çekmenin zararı olmaz mı sahiden?

Bitki Cadısı dedi ki...

Sevgili Mara,bu masaj lenf drenajı yapıyor ve lenf noktalarına baskı uyguluyor o sebeble hareketler aşağı doğru iniyor diğer hareketler ise kas yönünde zaten ben uzun zamandır uyguluyorum yüzümde herhangi bir sarkma ve kırışık kalmadı günde 2 defa uygulamak gerekiyor.

yuz yıgasi dedi ki...

çok fark oluyor öncesi ve sonrası ile kesinlikle deneyenler hep memnun

dusuncebalonu dedi ki...

Merhaba, bu masajları yaparken yüzümüze ne sürmemiz gerekiyor. siz ne sürüyorsunuz. bitkisel yağlar v.s sürülebilir mi; sürülürse ne sürülürse iyi olur. teşekkürler.